fbpx

Często mimo wielu wysiłków, jakie wkładacie Państwo w pozyskanie kandydatów z lokalnego rynku pracy oraz prób organizacji transportu, by poszerzyć obszar zainteresowania, działania rekrutacyjne nie przynoszą pożądanych skutków. Sytuacja stanowi wówczas nie lada wyzwanie przy przygotowywaniu dalszych planów produkcyjnych. Oczywiście pewną alternatywną jest wzrost wynagrodzeń, jednak zawsze jest to duży koszt dla firm, który de facto nie daje pewności zmiany trudnej sytuacji. Odpowiedzią może być dla Państwa nawiązanie współpracy z nami oraz poszerzenie bazy pracowników o obcokrajowców.

 

Zatrudnienie Obcokrajowców

 

W wielu przypadkach pracodawcy obawiają się zatrudnienia cudzoziemców ze względu na przepisy prawa, tj. skomplikowane procedury legalizacji pracy, konieczność kontrolowania prawa do pobytu, niejednolite przepisy. W przypadku współpracy z DG Kadry nie musicie Państwo rozważać powyższych, jest to całkowicie w naszej gestii.

 

W pierwszej kolejności określacie Państwo takie parametry jak: ilość pracowników, umiejętności, doświadczenie i inne, omawiamy tematy organizacyjne np. nocleg, dojazd, ewentualne terminy świadczenia pracy na podstawie powyższych przygotowujemy wycenę usługi.

 

Obowiązki DG Kadry:

 

  • rekrutacja kandydatów,
  • weryfikacja statusu pobytowego,
  • wsparcie w transporcie do Polski,
  • wsparcie w przygotowaniu bazy noclegowej,
  • legalizacja pracy,
  • rozliczenie czasu pracy, przekazywanie wynagrodzenia,
  • stałe weryfikowanie statusów pobytów.

 

To, co również istotne, pracownik zwyczajowo w pierwszym okresie jest zatrudniony w DG Kadry, to my jesteśmy pracodawcą. To my odpowiadamy za legalność zatrudnienia, to my również odpowiadamy za zgłoszenie do ZUS-u czy też przelanie wynagrodzenia, Państwo zamawiacie usługę pracy tymczasowej oraz nadzorujecie prace obcokrajowca.

Copyright (C) 2022 DG Kadry